Hulusi Tayfun Erdem

1960 yılında Nevşehir’de doğdu.1983 yılında O.D.T.Ü Yöneylem ve İstatistik Bölümü’nden mezun oldu.

1984-1994 yılları arasında Merpa Dış Tic. Ltd. Şti / Ankara Dış Ticaret Müdürü olarak çalıştı.

1996-2004 yılları arasında Marteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş / Bursa Finansman-Dış Ticaret Müdürü ve Finansman Koordinatörü olarak çalıştı. Bu süreç içerisinde nakit akışlarının raporlanması ve şirketin nakit akışının değerlendirilmesi, aynı zamanda gümrük işlemlerinin gümrük müşavirleri ile koordineli olarak yürütülmesi çalışmalarında bulundu.

2005-2007 yılları arasında Durak Tekstil A.Ş/Bursa Mali ve İdari İşler Koordinatörü olarak çalıştı. Bu süre içinde Çin’de kurulan şirketin fizibilite çalışmalarını ve aynı zamanda bütçeleme faaliyetlerini koordine etti.

2007-2008 yılları arasında H.B.A Madencilik Kimya A.Ş firmasında Danışman olarak görev aldı. VİSA STEEL firması ile ortaklık tesis edilmesi ve Türkiye’de yabancı ortaklı şirket kurulması ile ilgili işlemleri yürüttü.

2008-2009 yılları arasında Şentürkler Holding / Bursa İç Denetçi olarak görev aldı. Bu süre zarfında grup şirketler içerisinde iç denetim ve mali analizin yapılması görevini yürüttü.

2012 yılında DHE Progress Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerinde Danışman/ Eğitmen olarak çalıştı. Çalıştığı süre içerisinde özellikle “Finansçı olmayanlar için Finans”, “Fizibilite Raporu Hazırlama ve Yatırımların Finansal Açıdan Değerlendirilmesi”,  “Temel Finans Matematiği” eğitimlerini aktif olarak birçok kurum ve kuruluşa sundu.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.