Neden Dış Ticaret

Nasıl Bir Eğitim

 

“Uygulamalı Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi”, dış ticaretin tüm süreçlerinin uygulamalı olarak, “Bu bilgi iş hayatında nasıl karşıma çıkar ve nasıl kullanabilirim”mantığıyla işlendiği, katılımcıların eğitim sonunda bir firmanın dış ticaret süreçlerini tek başına yapabilecek seviyeye geleceği, bir dış ticaret eğitim zinciridir.

 

Kimler Katılmalı

 

“Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimi”, firmasını uluslararası pazarlara açarak ihracat ve ithalat yapmak isteyen firma sahipleri, çalıştığı firmayı yurtdışı pazarlara açmak ve işini tam anlamıyla bilerek yapmak isteyen dış ticaret profesyonelleri; kariyerine günümüzün gözde mesleklerinden dış ticaret uzmanı olarak devam etmek isteyen çalışanlar,üniversite mezunları ya da üniversite öğrencilerine yöneliktir.

 

Metodumuz

 

Uygulamalı olarak sunulan bu eğitim zincirimizdeki konular,katılımcılara eğitim esnasında firma kurdurup, ürün, sektör seçtirilerek,“Bu bilgi iş hayatında nasıl karşıma çıkar ve nasıl kullanabilirim” mantığıyla işlenilmektedir. Katılımcıların konuların mantığını kavramış olmalarına özen gösterilmekte, dış ticaret eğitimi tüm yönleriyle uygulamalı olarak gösterilmektedir.

 

Amacımız

 

Katılımcıların, bu eğitim zincirinin sonunda,bir firmanın dış ticaret departmanını yönetebilecek, firmaları adına yurtdışı pazarlarda müşteri ve tedarikçi araştırması yapabilecek; ihracat, ithalat, gümrük, lojistik ve banka süreçlerini yürütebilecek seviyeye gelmelerini hedefliyoruz.

 

Dış Ticaret Eğitiminin Kazandıracakları

 

*Günümüzün gözde mesleklerinden birine sahip olacaksınız

*Bir firmanın dış ticaret işlemlerini yürütebileceksiniz

*Firmanızı uluslararası pazarlara açarak yeni müşteriler bulacak, satışlarınızı     

  artırabileceksiniz

*Firmanızın üretimde kullandığı hammaddeleri ya da yurt içinde talep gören

  ürünleri uluslararası pazarlarda araştırıp daha uygun fiyata ithal edebileceksiniz

*Dış ticaret işlemlerini en iyi şekilde organize edip firmanızı en yüksek kârlılığa    

  ulaştıracak vizyona ulaşabileceksiniz